MAXIMUS D

Ekologiczny klej dyspersyjny.

Do układania mozaiki i klepki ze stabilnego drewna (np.dąb, jesion, iroko) do 35 cm długości na podłożach cementowych i drewnianych. Zaletami są: duża siła wiązania, długi czas otwarcia, szybkie wiązanie, neutralny zapach, czyszczenie narzędzi wodą. Maximus D spełnia wymagania normy DIN 281. Nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Do gruntowania podłoży cementowych stosować Maximus GD. Nie zalecany do drewna wrażliwego, parkietów lamelowych i parkietów warstwowych lakierowanych. Opakowanie: 10 i 20 kg.

MAXIMUS D Top

Ekologiczny klej dyspersyjny o podwyższonej wytrzymałości

Do układania dłuższej klepki do 50 cm długości na podłożach cementowych i drewnianych. Zaletami są: duża siła wiązania, elastyczność, długi czas otwarcia, szybkie wiązanie, neutralny zapach, czyszczenie narzędzi wodą. Maximus D Top spełnia wymagania normy DIN 281. Nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Do gruntowania podłoży cementowych stosować Maximus GD. W kolorze dębu i orzecha. Nie zalecany parkietów lamelowych i parkietów warstwowych lakierowanych. Opakowanie: 20 kg.

MAXIMUS D Listoni

Ekologiczny klej dyspersyjny o wysokiej wytrzymałości i elastycznośći

Do układania klepki i deski do 100 cm długości na podłożach cementowych i drewnianych. Zaletami są: bardzo duża siła wiązania, elastyczność, długi czas otwarcia, neutralny zapach, czyszczenie narzędzi wodą. Maximus D Listoni spełnia wymagania normy DIN 281. Nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Do gruntowania podłoży cementowych stosować Maximus GD. Nie zalecany do parkietów lamelowych i parkietów warstwowych lakierowanych. Opakowanie: 20 kg.

MAXIMUS R

Uniwersalny klej żywiczny

Do klejenia mozaiki, klepki, krótkich lameli, parkietu przemysłowego, na podłożach cementowych, anhydrycie, drewnie, i lanym asfalcie. Maximus R odpowiada wymaganiom normy DIN 281. Nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Gruntowania stosować Maximus GR. Nie zalecany do deski parkietowej i parkietów warstwowych lakierowanych. Opakowanie: 10 i 25 kg.

MAXIMUS WFP

Szybkowiążący klej żywiczny

Do klejenia przede wszystkim warstwowych parkietów gotowych oraz mozaiki, klepki, krótkich lameli, parkietu przemysłowego na podłożach cementowych, anhydrycie, drewnie, i lanym asfalcie. Szybkie schnięcie nie dopuszcza do pęcznienia warstw podkładowych z drewna iglastego. Maximus WFP odpowiada wymaganiom normy DIN 281. Nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Gruntowania stosować Maximus GR. Nie zalecany do deski parkietowej. Opakowanie: 8, 15 i 25 kg.

MAXIMUS PU 501

Dwuskładnikowy klej poliuretanowo-epoksydowy

Do klejenia każdego rodzaju parkietu ( mozaiki, klepki, lameli, parkietu przemysłowego, kostki brukowej, desek parkietowych i parkietów warstwowych i litych lakierowanych) na podłożach cementowych , anhydrycie, drewnie , płytkach ceramicznych, kamieniu naturalnym i płytach metalowych. Zaletami są bardzo duża siła wiązania , długi czas otwarcia, najszerszy zakres stosowania.. Maximus PU 501 odpowiada wymaganiom normy DIN 281. Nadaje się na podłogi ogrzewane. Gruntować Maximus GP. Opakowanie: 9 kg + 1 kg utwardzacz.

MAXIMUS PU

Dwuskładnikowy klej poliuretanowy

Do klejenia każdego rodzaju parkietu ( mozaiki, klepki, lameli, parkietu przemysłowego, kostki brukowej, desek parkietowych i parkietów warstwowych lakierowanych) na podłożach cementowych , anhydrycie, drewnie. Zaletami są duża siła wiązania ,długi czas otwarcia , neutralny zapach . Kolor jasny dąb i ciemny brąz. Maximus PU odpowiada wymaganiom normy DIN 281. Nadaje się na podłogi ogrzewane. Gruntować Maximus GP. Opakowanie: 9 kg + 1 kg utwardzacz i 4,5 + 0,5 kg utwardzacz.

MAXIMUS PU EKO

Dwuskładnikowy klej poliuretanowo-epoksydowu o większej wydajności.

Do klejenia każdego rodzaju parkietu ( mozaiki, klepki, lameli, parkietu przemysłowego, kostki brukowej, desek parkietowych i parkietów warstwowych i litych lakierowanych) na podłożach cementowych , anhydrycie, drewnie , płytkach ceramicznych, kamieniu naturalnym i płytach metalowych. Zaletami są bardzo duża siła wiązania ,długi czas otwarcia , neutralny zapach , najszerszy zakres stosowania Nie powoduje podrażnień aminowych. Maximus PU EKO odpowiada wymaganiom normy DIN 281. Nadaje się na podłogi ogrzewane. Gruntować Maximus GP. Opakowanie: 9 kg + 1 kg utwardzacz.

MAXIMUS 1K-PU

Jednoskładnikowy klej-poliuretanowy

Elastyczny do klejenia każdego rodzaju parkietu ( mozaiki, klepki, lameli, parkietu przemysłowego, kostki brukowej, desek parkietowych i parkietów warstwowych i litych lakierowanych) na podłożach cementowych , anhydrycie, drewnie , płytkach ceramicznych, kamieniu naturalnym i płytach metalowych. Bardzo duża siła wiązania ,długi czas otwarcia , neutralny zapach , najszerszy zakres stosowania i brak składników uczulających. Maximus 1K-PU odpowiada wymaganiom normy DIN 281. Nadaje się na podłogi ogrzewane. W przypadku potrzeby gruntowania stosować Maximus GP. Opakowanie: 15 kg.

MAXIMUS PN

Specjalistyczny klej poliuretanowy do miejscowych napraw parkietu.

Do mocowania i napraw elementów drewnianych niedokładnie przyklejonych do podłoża. Klej może być stosowany zarówno przed jak i po szlifowaniu parkietu, a przy zachowaniu środków ostrożności także na podłodze już polakierowanej. Klej wielokrotnie zwiększa objętość wypełniając puste przestrzenie. Całkowite związanie po ok.24 godz. Opakowanie: 0,5 kg.

ELASTIC

Polimer jednoskładnikowy do klejenia każdego drewna.

SIGOL

Epoxy-poliuretanowy dwuskładnikowy do deski max 10 cm.

HERCULES

Epoxy-poliuretanowy dwuskładnikowy do każdego parkietu.

UNISIL OUTDOOR

Klej na zewnątrz.